Głównym prowadzącym Kongresu był dr Robert A. Rohm, światowej sławy specjalista z zakresu komunikacji oraz budowania relacji międzyludzkich. Pełen energii i dowcipu, na scenie potrafi w porywający i zrozumiały sposób przekazywać bardzo złożoną wiedzę na temat psychiki oraz emocji ludzi. Uczy tego jak zrozumieć każdego człowieka i jak znaleźć klucz nie tylko do jego umysłu, ale także serca. Dr Rohm znacząco wpłynął na życie milionów ludzi przez swoje prezentacje, które podnoszą samoświadomość i promują myślenie poza utartymi schematami.

Tyle informacji z oficjalnego zaproszenia.

Są to prawdziwe i rzetelne informacje, ale zupełnie nie oddają tego, co dzieje się podczas szkolenia prowadzonego przez dr. Roberta Rohma. Kilka godzin niezwykle ciekawego wykładu, wypełnionego ważnymi i fascynującymi informacjami. To wszystko okraszone humorem, dowcipem i niespotykaną wręcz energią. Człowiek nie może nie uczestniczyć w tym co dzieje się na sali. Ogromna wiedza przekazywana jest w sposób niezwykle przystępny, jasny i zrozumiały, do tego mnóstwo przykładów i historii, które nie tylko pozwalają lepiej zrozumieć temat, ale bawią do łez, podobnie jak sposób opowiadania, ekspresja, mimika, ogromne poczucie i dystans do siebie humoru prelegenta.

O jaką wiedzę chodzi?

Typy zachowań ludzkich. Okazuje się, że czasami sami nie wiemy dlaczego postąpiliśmy w taki czy inny sposób. Podobnie jak nie potrafimy zrozumień postępowania drugiego człowieka. A to wszystko uwarunkowane jest tym, jakim typem osobowości jesteśmy sami i otaczający nas ludzie. Trzeba zrozumieć siebie, zrozumieć innych i nauczyć się z nimi rozmawiać i postępować. Wtedy życie staje się dużo prostsze i łatwiejsze. Tylko… łatwo to napisać, znacznie trudniej wdrożyć w codziennym życiu. Ale wiedza na ten temat może okazać się początkiem zmian w nas samych, bo od tego trzeba zacząć, a potem zmian w podejściu i postępowaniu z ludźmi, z którymi żyjemy, których spotykamy w naszym życiu. Zmian, które mogą pomóc w poprawie jakości życia i stosunków międzyludzkich tych bliskich i dalszych.